Areál firmy

Naše společnost sídlí v Litoměřicích, kde od roku 2002 využívá nově postavený firemní areál. Celý areál je plně ekologický. Splňuje nejen velmi přísné ekologické normy, ale v mnoha ohledech jde ještě výrazně dál.

Úsporné technologie

Budova je postavena v nízkoenergetickém standardu. Celý areál je vytápěn tepelnými čerpadly, která jako zdroj energie využívají více než 100 metrů hluboké zemní vrty. V létě tyto vrty slouží také pro ekologické chlazení administrativní i výrobní části areálu.

Místo klasického způsobu vytápění a chlazení se v areálu využívá nízkoteplotní sálavý systém vytápění a chlazení pomocí kapilárních rohoží, který přináší úsporu energií i vyšší komfort pro zaměstnance.

V areálu funguje vlastní systém zasakování dešťové vody. Tuto vodu v areálu dál čistíme a vyčištěnou používáme na zalévání zeleně. Přebytky pak zasakujeme do podloží, čímž přispíváme k udržování hladiny podzemní vody, které v České republice neustále ubývá.

Dostavba Výzkumného a vývojového centra HENNLICH

Náš areál prošel v letech 2010 a 2011 významným rozšířením. Celková plocha se zvýšila téměř o 6000 metrů čtverečních na celkových 10.000 metrů čtverečních. Součástí dostavby bylo také vybudování Výzkumného a vývojového centra HENNLICH, ve kterém probíhá vývoj a výzkum směřující především do produktů z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií.