Dárcovský fond HENNLICH

Klademe si za cíl dlouhodobě podporovat neziskové aktivity mladých lidí v Litoměřicích. V roce 2005 jsme za tímto účelem založili Dárcovský fond HENNLICH, který funguje při Ústecké komunitní nadaci.

Fond finančně podporuje nápady, projekty a sny mladých lidí z Litoměřic. Shromažďuje přitom prostředky věnované naší společností a následně je rozděluje na vybrané projekty mladých lidí, které jsou v souladu s vyhlašovanými  tématy.

Dárcovský fond HENNLICH byl oficiálně založen 16. června 2005, kdy byl zároveň vyhlášen dlouhodobý grantový program "Litoměřice - live city jsi ty", do kterého mladí lidé mezi 15 a 25 roky žijící či studující v Litoměřicích mohou přihlašovat své projekty v mnoha oblastech.

Vedle finanční podpory regionu a neziskových aktivit mladých lidí si klade Dárcovský fond HENNLICH ještě jeden cíl a tím je edukace mladých lidí při jejich snaze získat prostředky z různých grantů. Dárcovský fond HENNLICH je v mnoha případech prvním setkáním mladých lidí s podobnou aktivitou. Někteří z těch, kteří žádali o tisícové částky z našeho fondu již připravují rozsáhlé projekty za desítky a stovky tisíc korun. To nás nesmírně těší.

Statut Dárcovského fondu HENNLICH