Projekt Energie do škol

Společně s městem Litoměřice jsme v roce 2010 připravili ekologický vzdělávací projekt pro žáky 4. a 5. tříd místních základních škol.

Jaké druhy energie znáte? Je nějaká energie, která nedojde? Znáte rozdíl mezi obnovitelnými a neobnovitelnými zdroji energie? Na podobné dotazy odpovídali žáci základních škol v Litoměřicích. Městský úřad v Litoměřicích totiž ve spolupráci s naší společností připravil vzdělávací projekt, do kterého se zapojily všechny litoměřické základní školy.

S dětmi diskutoval jednatel naší společnosti Pavel Šumera. „Máme mnohaleté zkušenosti s využíváním alternativních zdrojů energií a považujeme za důležité je předat mladým lidem, kteří budou již za několik málo let rozhodovat o podobě využívání zdrojů energie na Zemi,“ vysvětlil Pavel Šumera.

Vedle drobných dárků pro malé studenty naše firma předala městu pro žáky základních škol více než 400 brožur, které zábavnou formou seznamují školáky se zdroji energie a jejich využitím.

„Projekt, který školáky seznamuje se základními pojmy a souvislostmi fungování a využívání energie na Zemi nás oslovil. Pro děti je vždy nejvíc vzrušující, pokud se mohou setkat s lidmi, kteří mají obrovské zkušenosti a dovedou téma pojmout netradičně, což se v tomto případě skutečně povedlo,“ dodal vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích Pavel Gryndler.

Město Litoměřice je známé svým vstřícným přístupem k využívání alternativních zdrojů energií. Připravuje v České republice pilotní projekt stavby geotermální teplárny. Poskytuje dotace na solární kolektory, využívá ve svých objektech alternativní zdroje energie a je součástí mezinárodního projektu Zdravé město.